Our Events

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Podróżniczy Wtorek – Ziemia święta – ziemia świętej wojny

18 lutego @ 19:00 - 20:30

Free

Ziemia Święta – ogień, woda, ziemia, powietrze – cztery żywioły, a w Izraelu właściwie trzy. W tym niezwykłym kraju można spotkać brodatych chasydów tańczących pod Ścianą Płaczu, muzułmanów w meczecie i pobożnych chrześcijan podążających śladami Jezusa. Koloryt tego miejsca przyciąga pielgrzymów i turystów z całego świata.
Izrael – to nie/bezpieczny kraj, w którym Galilea pracuje, Jerozolima się modli a Tel Aviv bawi. W obliczu podziałów etnicznych i religijnych oraz spotykanych na każdym kroku żołnierzy, a czasem trudnych przepraw z Mosadem- turysta/pielgrzym jest… mile widziany.
Izrael to miejsce, które praktycznie przez cały rok jest skąpane w słońcu. Podróżowanie po nim jest zawsze zabarwione dreszczykiem emocji.
Można się tutaj napić dobrej kawy oraz skosztować owoców, o smaku których w Polsce można tylko pomarzyć.
Podczas spotkania dowiecie się również:
➡ Dlaczego pod ścianą płaczu słychać śmiech i śpiew, a brama złota ciągle jest zamurowana?
➡ Co zrobić, gdy w szabat ortodoksyjny żyd poprosi Cię o pomoc?
➡ Wężykiem, czy nie wężykiem, czyli dlaczego w tunelu Ezechiasza płynie woda.
➡ Dlaczego warto posiedzieć w błocie?
O tym wszystkim opowie Ania Jurga. Ania od 7 lat mieszka w Warszawie. Pracuje w laboratorium, w którym bada się DNA. Jej pasją są języki obce, więc posługuje się biegle j. czeskim, ponadto włoskim i komunikatywnie angielskim. Od czasu do czasu do poduszki zagląda do hebrajskiego.
Lubi podróżować zarówno po Polsce jak i za granicą.
W Izraelu zakochała się od pierwszego spotkania w 2015, kiedy pojechała tam z pielgrzymką. Potem jeszcze raz wróciła tam z grupą. A od dwóch ostatnich lat jeździ indywidualnie.
Wstęp wolny!
Na wydarzenie obowiązują zapisy.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji organizacyjnych i marketingowych od Polskiej Akademii Biznesu (Administrator danych). Możesz cofnąć zgodę w każdym czasie. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

Szczegóły

Data:
18 lutego
Czas:
19:00 - 20:30
Koszt:
Free

Organizator

Agere Contra

Miejsce

Agere Contra
Chłodna 2/18
Warszawa, Mazowieckie 00-891 Polska
+ Google Map