Our Events

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej

8 grudnia 2022 @ 18:30 - 20:30

Free

Kryzys humanitarny na granicy polsko-białoruskiej.
“Nie zdarzyło się dotąd, by jedno państwo podjęło się de facto przemytu ludzi na tak dużą skalę. Generowanie migracji stało się dla białoruskiego reżimu narzędziem zemsty na Unii Europejskiej – w tym także na Polsce – za jej decyzje polityczne. Warto podkreślić, że to, co dzieje się na pograniczu Polski i Białorusi, to nie kryzys migracyjny. Tej sytuacji nie wywołała wojna, kataklizm ani gwałtowna zmiana władzy w regionie. Ludzie zostali przez białoruski reżim sprowadzeni na pogranicze właśnie po to, by spowodować zamęt oraz doprowadzić do polaryzacji i konfliktów w polskim społeczeństwie” – raport Grupy Granica

Jak wygląda sytuacja na granicy polsko-białoruskiej? Czy mamy do czynienia z łamaniem praw człowieka? Kim są i jak tu trafiły osoby próbujące dostać się do Europy? Jak wygląda odpowiedź Państwa i organizacji pozarządowych na trwający kryzys?

Cezary Ziemak, aktywista Grupy Granica, opowie jak zmieniała się od jesieni ubiegłego roku i jak wygląda obecnie sytuacja na białoruskim pograniczu.

Szczegóły

Data:
8 grudnia 2022
Czas:
18:30 - 20:30
Koszt:
Free

Organizator

Agere Contra

Miejsce

Agere Contra
Chłodna 2/18
Warszawa, Mazowieckie 00-891 Polska
+ Google Map

Bilety

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available
×