Our Events

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Wielkie śledztwo dotyczące relikwi Jezusowych – spotkanie z Januszem Rosikoniem

3 kwietnia @ 18:30 - 20:30

Free
Rosikoń, chusta z manopello, chusta z oviedo, całun turyński, relikwie Jezusa, Agere Contra

Przyjdź na spotkanie by ruszyć tropem relikwii Chrystusowych. Pan Janusz zabierze nas w podróż po różnych krajach świata, w których zbierał bogatą dokumentację na temat konkretnych przedmiotów, jakie do dnia dzisiejszego pozostały po Jezusie.
W wyniku reporterskiego, które nasz gość prowadził w raz z red. Grzegorzem Górnym, udaje się zidentyfikować część czczonych do dziś relikwii jako autentyki. Wśród nich szczególne miejsc zajmują relikwie pasyjne, czyli przedmioty związane z męką, śmiercią i pochówkiem Chrystusa. Niektóre z powodu swych właściwości stanowią dla naukowców zagadkę, której nie są w stanie rozwiązać. Dotyczy to choćby Całunu Turyńskiego. Nie było na świecie obiektu, który byłby częściej, gruntowniej i bardziej wielostronnie przebadany niż właśnie to lniane płótno z Turynu. Im więcej jednak było wyników analiz, tym bardziej wśród badaczy rosła świadomość Tajemnicy.

Oglądając fotografie Janusza Rosikonia, niemal namacalnie obcujemy z konkretnymi przedmiotami i nie opuszcza nas poczucie, że dotykamy rzeczywistości, która pozostaje za zasłoną tajemnicy.

Patroni spotkanie:
Telewizja EWTN, Radio Wnet, Radio Warszawa, Gość Niedzielny, Niedziela

Szczegóły

Data:
3 kwietnia
Czas:
18:30 - 20:30
Koszt:
Free

Bilety

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Bezpłatna rezerwacja Relikwie Jezusa 03.04
0,00
0 available
Sold Out
×