Our Events

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warszawska odpowiedź na siły zła – tajemnice historii Mszy i modlitw nie tylko w piwnicach 1944

31 lipca 2023 @ 18:30

Free

Jest to pierwsze kompleksowe opisanie życia religijnego podczas Powstania Warszawskiego. Autorka zmierzyła się z trudną do analizy materią i wywiązała się z przedstawionych sobie założeń bardzo dobrze. (…) Należy Autorkę pochwalić za to, że nie skupiła się tylko na działalności duchownych i wiernych Kościoła katolickiego, ale także sięgnęła do aktywności przedstawicieli wyznań reformowanych i prawosławia. Nowością jest też ustalenie topografii mszy i nabożeństw w powstańczej Warszawie

Marcelina Koprowska – absolwentka historii, pracę magisterską nt. życia religijnego podczas powstania warszawskiego obroniła w 2019 roku na Uniwersytecie Warszawskim; szczególnie zainteresowana dziejami kościołów chrześcijańskich, historią XX wieku, a zwłaszcza powstania warszawskiego; obecnie nauczycielka w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. H. Kołłątaja w Warszawie; instruktorka Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, przez kilka lat wolontariuszka i przewodnik Muzeum Powstania Warszawskiego.

Patronat: Radio Wnet Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego

Szczegóły

Data:
31 lipca 2023
Czas:
18:30
Koszt:
Free

Organizator

Agere Contra

Miejsce

Agere Contra
Chłodna 2/18
Warszawa, Mazowieckie 00-891 Polska
+ Google Map

Bilety

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available
×