Our Events

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Realia życia w Aleppo – bezpośrednia relacja wolontariuszy z Syrii

24 czerwca 2023 @ 16:00 - 19:30

Free

Caritas Polska zaprasza na spotkanie z syryjską delegacją wszystkich zainteresowanych tematyką obecnych realiów życia w Aleppo. Będzie to okazja, aby usłyszeć o pomocy niesionej przez Polaków, posmakować lokalnych syryjskich smakołyków, posłuchać religijnych pieśni w języku arabskim i pomodlić się we wspólnych intencjach.
Spotkanie zaplanowano w ramach programu Rodzina Rodzinie, prowadzonego przez Caritas Polska m.in. na Bliskim Wschodzie, przy współpracy z organizacjami partnerskimi, takimi jak Hope Center. Gośćmi wydarzenia będą m.in. George Tamraz i Rama Daaboul – koordynatorzy projektów humanitarnych Caritas Polska w Syrii. Opowiedzą oni m.in. o:
• chrześcijańskiej historii Syrii, poczynając od pierwszych wspólnot i ochrzczonego w Damaszku św. Pawła,
• tragicznych losach kraju w ostatnich latach, czyli o wojnie i niedawnym trzęsieniu ziemi
• obecnej sytuacji i życiu w Syrii – inflacji, bezrobociu i migracji, a także obawach i trudnościach, z jakimi mierzy się lokalna społeczność,
• nadziei, jaką niosą projekty pomocy humanitarnej Caritas.
Na spotkaniu będzie obecna także Sylwia Hazboun, koordynatorka projektu Rodzina Rodzinie w Caritas Polska, wokalistka i twórczyni projektu „Dzisiaj w Betlejem” . W jej wykonaniu usłyszymy m.in. „Ojcze nasz” po aramejsku.

Tutaj link do nagrania wykonania utworu przez Sylwię Hazboun:

Szczegóły

Data:
24 czerwca 2023
Czas:
16:00 - 19:30
Koszt:
Free

Miejsce

Agere Contra
Chłodna 2/18
Warszawa, Mazowieckie 00-891 Polska
+ Google Map

Bilety

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available
×