Our Events

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Pożegnanie nieprzywitanych – rozmowa o stracie dziecka

28 marca @ 18:30 - 20:30

Free

Zapraszamy na spotkanie, które poprowadzi Ewa Sztreker. Gościem będzie:

Małgorzata Bechler – trenerka metod rozpoznawania płodności, mama 4 dzieci, w tym trzech utraconych.
Natalia Suszczewicz- Lekarz ginekolog- położnik, mama dwóch córek i trójki dzieci utraconych, zajmuje się przyczynowym leczeniem niepłodności.
ks. Wojciech Szychowski – autor książki “Pożegnanie nieprzywitanych” Jestem Archidiecezji warszawskiej. Ukończyłem psychologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, gdzie również podjąłem studia doktoranckie. Skończyłem całościowe czteroletnie szkolenie w Warszawskiej Szkole Psychoterapii Gestalt. Jestem członkiem PSPRC (Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Rozwoju Człowieka). Interesuję się hagioterapią oraz szeroko rozumianymi nieprawidłowościami w obszarze życia duchowego.

Spotkanie będzie dotyczyć trudnego tematu związanego z utratą dziecka.
Szacuje się, że w Polsce około 10–15% wszystkich ciąż kończy się poronieniem. Co raz więcej kobiet zmaga się ze stratą dziecka, pozostając bardzo często same bez wsparcia i pomocy. Spotkanie podzielimy na cztery obszary:
1.Aspekt biologiczny — czym jest poronienie? Czy można zapobiec poronieniom? Jak organizm kobiety wraca do funkcjonowania po stracie?
2.Aspekt psychologiczny — Jak przejść przez etap żałoby? Jak otwierać się na życie po stracie i nie dopuszczać lęku do głosu?
3.Doświadczenie straty — Jak budować relacje z mężem po stracie? Jak mierzyć się ze stratą? Czego kobieta wtedy najbardziej potrzebuje? Jak zatroszczyć się o siebie w tym czasie?
4.Aspekt prawny — Jakie są prawa nienarodzonych dzieci? Jakie przysługują świadczenia po stracie dziecka?

Oblicza Kobiety
Projekt skierowany jest zarówno do kobiet młodych jak i dojrzałych, tych które poszukują jak i tych, które już odnalazły, realistek i marzycielek, tych które chcą więcej i tych spełnionych, aktywnych zawodowo i szukających pracy. W ramach naszych działań pomożemy Ci odkryć Twoje możliwości i potencjał byś lepiej mogła się realizować i spełniać swoje marzenia. Dowiesz się jak można to zrobić w sposób prosty, przyjazny i skuteczny. Pomogą Ci w tym osoby z dużym doświadczeniem i wiedzą, najlepsi profesjonaliści. Naszą misją jest ODKRYWANIE PIĘKNA, MĄDROŚCI I MOŻLIWOŚCI KOBIET, UKAZUJĄC ZNACZENIE I RANGĘ KOBIETY WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE.

Spotkanie ma charakter bezpłatny. Prosimy zakup kawy/herbaty i ciastka na miejscu, pozwala nam to na działanie i możliwość tworzenia takich inicjatyw.
Rezerwacja miejsca obowiązują do 18:20. Później wchodzą osoby z list rezerwowych
Miejsce: kawiarnia Agere Contra ul. Chłodna 2/18 w Warszawie.

Patron nad wydarzeniem objęli: Radio Warszawa, Tygodnik Niedziela, Radio Wnet, Telewizja EWTN

Szczegóły

Data:
28 marca
Czas:
18:30 - 20:30
Koszt:
Free

Organizator

Oblicza Kobiety
Strona www:
obliczakobiety.pl

Miejsce

Agere Contra
Chłodna 2/18
Warszawa, Mazowieckie 00-891 Polska
+ Google Map

Bilety

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Bezpłatna rezerwacja miejsca Pożegnanie Nieprzywitanych
0,00
3 available
×