Our Events

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Podróżniczy Wtorek – Ziemia święta – ziemia świętej wojny

18 lutego 2020 @ 19:00 - 20:30

Free

Ziemia Święta – ogień, woda, ziemia, powietrze – cztery żywioły, a w Izraelu właściwie trzy. W tym niezwykłym kraju można spotkać brodatych chasydów tańczących pod Ścianą Płaczu, muzułmanów w meczecie i pobożnych chrześcijan podążających śladami Jezusa. Koloryt tego miejsca przyciąga pielgrzymów i turystów z całego świata.
Izrael – to nie/bezpieczny kraj, w którym Galilea pracuje, Jerozolima się modli a Tel Aviv bawi. W obliczu podziałów etnicznych i religijnych oraz spotykanych na każdym kroku żołnierzy, a czasem trudnych przepraw z Mosadem- turysta/pielgrzym jest… mile widziany.
Izrael to miejsce, które praktycznie przez cały rok jest skąpane w słońcu. Podróżowanie po nim jest zawsze zabarwione dreszczykiem emocji.
Można się tutaj napić dobrej kawy oraz skosztować owoców, o smaku których w Polsce można tylko pomarzyć.
Podczas spotkania dowiecie się również:
➡ Dlaczego pod ścianą płaczu słychać śmiech i śpiew, a brama złota ciągle jest zamurowana?
➡ Co zrobić, gdy w szabat ortodoksyjny żyd poprosi Cię o pomoc?
➡ Wężykiem, czy nie wężykiem, czyli dlaczego w tunelu Ezechiasza płynie woda.
➡ Dlaczego warto posiedzieć w błocie?
O tym wszystkim opowie Ania Jurga. Ania od 7 lat mieszka w Warszawie. Pracuje w laboratorium, w którym bada się DNA. Jej pasją są języki obce, więc posługuje się biegle j. czeskim, ponadto włoskim i komunikatywnie angielskim. Od czasu do czasu do poduszki zagląda do hebrajskiego.
Lubi podróżować zarówno po Polsce jak i za granicą.
W Izraelu zakochała się od pierwszego spotkania w 2015, kiedy pojechała tam z pielgrzymką. Potem jeszcze raz wróciła tam z grupą. A od dwóch ostatnich lat jeździ indywidualnie.
Wstęp wolny!
Na wydarzenie obowiązują zapisy.
Zapisując się wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji organizacyjnych i marketingowych od Polskiej Akademii Biznesu (Administrator danych). Możesz cofnąć zgodę w każdym czasie. Dane będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody.

Szczegóły

Data:
18 lutego 2020
Czas:
19:00 - 20:30
Koszt:
Free

Organizator

Agere Contra

Miejsce

Agere Contra
Chłodna 2/18
Warszawa, Mazowieckie 00-891 Polska
+ Google Map

Bilety

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available
×