Our Events

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dialog serc: Rozważania wezwań Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa; s. Anna Maria Pudełko AP, ks. dr Jerzy Jastrzębski

6 czerwca @ 18:30 - 20:30

Free

Zaproszenie do dialogu
“Czy miłujesz Mnie?” – Jezus każdego dnia zadaje Ci to kluczowe pytanie. Wejdź z Nim w dialog, korzystając z pomocy tej wyjątkowej książki, zawierającej rozważania wezwań Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa w niecodziennej formie.

Dialog Mistrza z umiłowanym uczniem
Rozważania opracowano jako dialog Mistrza z umiłowanym uczniem. W rozmowę wplecione zostały wypowiedzi osób, które podjęły dialog z Jezusem i swoją świętością wskazują nam dziś drogę, m.in. św. Jan Paweł II, św. Tomasz z Akwinu, św. Franciszek Salezy, bł. Stefan Wyszyński, bł. Jakub Alberione oraz słudzy Boży: s. Wanda Boniszewska, Piotr Goursat i ks. Dolindo Ruotolo.

o. Anna Maria Pudełko AP
Apostolinka z Instytutu Królowej Apostołów dla Powołań, psychopedagog powołania. Absolwentka Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie i Akademii Ignatianum w Krakowie. Wykłada w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu. Współpracuje ze Szkołą Formatorek Zakonnych przy Centrum Formacji Duchowej w Trzebini. Prowadzi rekolekcje, wykłady i warsztaty dla osób konsekrowanych, kapłanów i małżonków. Autorka cyklu “Taka jak Ty” dla Stacji 7. Publikuje w Edycji św. Pawła: “Kobieta w pełni szczęśliwa” (2017), “Maryja wie lepiej” (2016), “Różaniec dla dwojga” (2016, współautorka). Ma swoją stronę Pudełko Ani i bloga (www.apostolinki.pl). Mieszka w Skierniewicach.

dr ks. Jerzy Jastrzębski
Jestem księdzem od 2000 roku i jestem Bogu ogromnie wdzięczny za dar życia i dar powołania do kapłaństwa. To On pozwolił mi spotkać wielu cudownych ludzi podczas posługi jako wikary, rezydent np. w Warce, Konstancinie-Jeziorna, Izabelinie i Warszawie i innych miejscach. To Bóg obdarzył mnie łaską studiów z retoryki i public relations w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim i łaską studiów z homiletyki na Uniwersytecie Jana Pawła II, gdzie mogłem obronić doktorat poświęcony nauczaniu Prymasa Tysiąclecia. To z łaski Boga od roku 2010 pracuję w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie, gdzie wykładam homiletykę, retorykę i nauczanie kard. Stefana Wyszyńskiego. Ciągle w moim sercu brzmią słowa św. Franciszka Salezego, patrona pisarzy katolickich, który powiedział: „Powinniśmy szukać chwały nie naszej, lecz Bożej. Dla miłości nie ma rzeczy niemożliwych. Zanim Chrystus Pan powiedział św. Piotrowi: Pasce oves meas [Paś owce moje] – nie zapytał go: Czyś uczony? Czyś wymowny? – ale go zapytał”: Amas me [Miłujesz mnie] (por. J 21, 15-19). Aby dobrze mówić, wystarczy mocno kochać. […] Miłość wszakże nie zdoła milczeć, gdy idzie o dobro tego, którego kocha”.

Szczegóły

Data:
6 czerwca
Czas:
18:30 - 20:30
Koszt:
Free

Miejsce

Agere Contra
Chłodna 2/18
Warszawa, Mazowieckie 00-891 Polska
+ Google Map

Bilety

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available
×